13.05.2008.
Borac nastavlja da tone...
GORAŽDE – BORAC = 31:26 (16:16)
Dvorana: Gradska u Goraždu, gledalaca: 2.000, sudije: Andrija i Ante Knezović (Mostar), sedmerci: Goražde 6 (5), Borac 3 (2), isključenja: Goražde 6, Borac 10 minuta, crveni karton Nemanja Bjelić (Borac) u 41. minutu.
GORAŽDE:
Beširović, Šehović, Džananović - Bezdrob 2, Mihailović 2, Melić 6(4), Biljaka 8, Martić 6(1), Bajin 4, Stojanović 2, Stevanović 1, Halilović.
BORAC:
Mulabdić - N.Bjelić 4, Rakocija 2, Srdić 3, Pavlović 2, Golić 3(1), D.Unčanin 10(1), Trkulja 1, Raca 1, Branković, Mikić, B.Unčanin. Trener: Davorin Ljubišić
Borac nastavlja nizbrdicom doživjevši sedmi poraz, od osam utakmica, u nastavku prvenstva.
Ovaj put su Banjalučani poklekli u Goraždu pred solidnom ekipom domaćina.
Nakon izjednačene borbe u prvom poluvremenu, koje se završilo neriješenim rezultatom (16:16), u nastavku Borac pokazuje sve svoje slabosti i omogućava domaćinu da napravi rezultatsku seriju od 7:2 (23:18) nakon koje se utakmica rutinski privela kraju po sistemu 'gol za gol'.
Borčevi igrači su, pogotovo u drugom poluvremenu, iskazali previše nervoze na terenu (!?) što je rezultiralo čestim isključenjima i crvenim kartonom za Nemanju Bjelića.
Nakon utakmice veteran, desni bek Borca, Dejan Unčanin je izjavio:
- Mi 'po navici' odigramo vrlo slabo drugo poluvrijeme, pogotovo u njegovom početnom dijelu, ali ovaj put smatram da su tome u velikoj mjeri kumovale i sudije. U početnom periodu 2. poluvremena mi smo skoro stalno igrali s igračem manje, a domaćin je to znalački iskoristio i stvori razliku koju je uspio održati do kraja. Uz sve to mi smo u Goražde došli sa samo 11 igrača i jednim golmanom! Nismo zadovoljni ni rezultatima ni našom igrom, i bez obzira na sve subjektivne i objektivne poteškoće i okolnosti, jer 7 poraza iz 8 utakmica je katastrofalan rezultat. Svi smo mi toga svjesni ali nas, ipak, najviše bole komentari koji se čuju po gradu i koji nisu nimalo korektni ni objektivni. Nije sve 'crno-bijelo', postoji mnogo faktora i okolnosti koji su doveli do ovakvihh rezultata. Potrudićemo se da u preostala 3 kola popravimo utisak i barem izborim 6. mjesto. Vjerujem da mi to možemo.-
Banjalučani imaju velike primjedbe na suđenje i smatraju da su sudija bitno uticale na rezultat, mada ostaje utisak da su za poraz najviše krivi sami, a sudijama se može prigovoriti na nekim, obostrano, diskutabilnim odlukama ali ne i na to da su uticali na rezultat. Razloge svoje crne serije banjalučki rukometaši trebaju, prevenstveno, tražiti u svojim redovima.
Ostali rezultati 19. kola
KRIVAJA - GRADAČAC = 30:29
IZVIĐAČ - BOSNA (S) = 38:38
BOSNA (V) - ČAPLJINA = 41:32
LOKOMOTIVA - SLOGA = 33:32
ZRINJSKI - KONJUH = 27:32
Tabela:
1
BOSNA (SA)
47
2
KONJUH
40
3
BOSNA (V)
38
4
IZVIĐAČ
37
5
GORAŽDE
36
6
SLOGA
30
7
BORAC
28
8
KRIVAJA
26
9
GRADAČAC 25
10
LOKOMOTIVA 16
11
ČAPLJINA
6
12
ZRINJSKI
6
Vulture Team
Banja Luka, april 2008
______________________________________________________________________________________________________
Banjalučki Sportski Portal
Copyright © 2001